Odliczanie kolejnych miesięcy i dni zmieniło się już w odliczanie godzin do rozpoczęcia trzeciej edycji jednego z największych festiwali muzycznych w Polsce. FEST Festival trwać będzie w Parku Śląskim w Chorzowie od 10 do 13 sierpnia. Wystąpią m.in. Stromae, The Chainsmokers, Quebonafide, Jimek & Goście, Woodkid, Jungle, Rudimental, Duke Dumont, Caribou, Sanah, Rüfüs Du Sol, Nothing But Thieves, Gus Dapperton i Ashnikko, w sumie ponad 200 wykonawców na 10 głównych scenach oraz strefach dodatkowych. To ostatni moment, aby zakupić bilety!

Poprzednia edycja imprezy odniosła wielki sukces – W 2021 roku FEST Festival został zwycięzcą Gali Bestsellery Empiku 2021 w kategorii muzyka live. Wydarzenie zostało także wyróżnione podczas plebiscytu European Festival Awards i docenione przez International Live Music Conference.

W tym roku, oprócz rozpalających do czerwoności scen głównych, na miłośników alternatywy czeka nowe miejsce – MAGIC FOREST. Występujący wykonawcy wymykają się gatunkowym etykietom. Czarują brzmieniem, a ich twórczość zaskakuje różnorodnością najbardziej wysmakowanych odbiorców. W klimatycznej, leśnej przestrzeni zaprezentują się m.in.: Bluszcz, Dawid Tyszkowski, D3lta, Jagoda Kret, Jakub Skorupa, Josh Flowers, Jaźnicka. A to nie koniec nowości. Powstał specjalny projekt Love Bazaar, który stanowi bezpieczną przestrzeń niezależności, indywidualizmu oraz kreatywności. To miejsce wolności, sztuki, queer i miłości, w którym wystąpią takie osobowości sceniczne, jak Joe Black, AJA i Trinity The Tuck. Artyzm wyrażany w dowolny sposób, docenienie cielesności, swoboda sensualności, sztuki performance i różnorodności w każdym wydaniu – tego mogą spodziewać się festiwalowicze.
Nocna część festiwalu to energetyzujące Kręgi Taneczne, na których wystąpią wybitni twórcy muzyki elektronicznej. Kręgi, po remoncie, powracają do poprzedniej lokalizacji, czyli malowniczego terenu Amfiteatru.

Warto pamiętać, że FEST Festival to znacznie więcej niż wyjątkowe święto muzyki. Szczególną rolę pełni festiwalowe miasteczko, które zachęca odwiedzających do czerpania z jego atrakcji, takich jak występy artystyczne, akcje społeczne i warsztaty. Każdy festiwalowicz znajdzie coś dla siebie. Pojawią się m.in.: strefy chilloutu, sauny, kajaki, foodtracki z różnorodnym jedzeniem, usługi tatuatorskie i barberskie, zawody wake, masaże relaksujące, banie ruskie, strefy fashion i beauty, strefa wina oraz wiele innych atrakcji. Przewidziane są nowości, które na pewno zaskoczą przybyłych gości żądnych przygód i niezapomnianych chwil letniego festiwalu.

FEST Festival to wspaniały moment na spędzenie czasu z przyjaciółmi podczas nieskrępowanej zabawy w aurze wakacyjnej beztroski.

– Dla wszystkich spóźnialskich lub poszukujących idealnej rozrywki na trwające lato mamy wspaniałą wiadomość – bilety wciąż są dostępne. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Śląska do czerpania radości z festiwalu. Wierzymy, że dla lokalnej społeczności ta inicjatywa kulturalno-artystyczna będzie powodem do dumy ze swojego regionu i zadowolenia – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Autor

Julia Knas

Używamy ciasteczek w celu dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, a także tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych. View more
Akceptuj
Skip to content