To już piąte spotkanie z cyklu „Chorzowskie Ścieżki Literackie”. Tym razem na pytania Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie odpowiedziała Ewa Formella.

Pisarka urodziła się w Chorzowie, jednak od prawie 40 lat mieszka w Trójmieście. Z wykształcenia jest technikiem administracji oraz opiekunem medycznym. Ponad 20 lat pracowała w jednym z gdyńskich przedszkoli na stanowisku administracyjnym, obecnie zajmuje się opieką nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi.

Zadebiutowała w roku 2010 powieścią „Leśniczówka”. Swoje pierwsze książki wydała jako self-publishing. W blogosferze została wybrana Literatem Czerwca 2013.

W maju ubiegłego roku ukazała się jej najnowsza powieść “Złoty konik dla Palmiry”, czwarta część cyklu “Szkatułka Wspomnień”. Inne książki wydane w ramach tej serii to “Listy do Duszki”, “Muzyka dla Ilse” i “Kołysanka dla Łani”.

Książki Ewy Formelli to bardzo dobra literatura obyczajowa, często z wątkami historycznymi. Zostały wysoko ocenione przez Czytelników portalu Lubimyczytać.pl. Znaleźć je można także w chorzowskiej bibliotece.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku. Nasza redakcja sprawuje patronat medialny nad akcją. Na papierowych łamach ukazują się drukowane wersje wywiadów.

Autor

Marlena Skoczylas

sekretarz redakcji magazynu "Chorzów Miasto Kultury" marlenaskoczylas@cmyk.media.pl

Używamy ciasteczek w celu dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, a także tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych. View more
Akceptuj
Skip to content