Bohaterką drugiego spotkania w ramach „Chorzowskich ścieżek literackich” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie była autorka pełnych humoru bajek i rymowanek – Izabela Mikrut.

Satyryk, humorolog, bajkopisarka, tekściarz, ghostwriter, copywriter, recenzentka. Publikowała m.in. w „Śląsku” „Toposie”, „Guliwerze”, „Stylach”.

W latach 2006-2009 redaktor działu recenzji jednego z wortali literackich. Na swoim koncie ma przeszło 3000 tekstów recenzenckich a także wiele artykułów naukowych i popularnonaukowych z zakresu humorologii. Zajmuje się promocją marek w portalach społecznościowych, korektą i redakcją tekstów. Współpracuje (jako tekściarz i wykonawca) z Kabaretową Sceną Trójki w Katowicach oraz Bielską Sceną Kabaretową.

Interesuje się satyrą polską XX wieku, kabaretem współczesnym, teatrem i siatkówką. Od 2010 roku próbuje swoich sił jako oświetleniowiec w teatrze. W 2011 roku uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych.

Wydała następujące książki dla dzieci: „Co dziś zjadło abecadło?” (Impuls 2011, wg pomysłu Marcina Pałasza), „Strasznie trudne wierszyki” (Skrzat 2012), „Słonie na pontonie” (WAM 2012), „Zabawa w morzu. Kolorowanka” (Wilga 2012), „Świat zabawek. Kolorowanka” (Wydawnictwo Wilga, 2012), „Przyjaciele z rafy” (Dodo4story, Fundacja Drabina Rozwoju, 2013), „Co się zdarzyło w piórniku?” (Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2014), „A moja ciotka” (Wydawnictwo „Muza” S.A.. Warszawa 2015), „Opowiem ci, mamo… co robią narzędzia” (Nasza Księgarnia 2016), „Wierszyki 2-latka na dzień dobry” (Ameet, 2018), Traktor Stasia” (wspólnie z Moniką Filipiną) i „Opowiem ci, mamo… co robią konie” (Nasza Księgarnia 2021), a także e-booki: „Co to znaczy?”, „Stada nie lada”, „Przebieranki Anki i kolorowanki”, „Niespodzianki Anki i kolorowanki” (wydawnictwo e-bookowo).

Ludzie twierdzą, że pisze bajki, a ona tylko opisuje rzeczywistość. Uwielbia zwierzęta, zwłaszcza te, które przychodzą, żeby je pogłaskać. W Chorzowie pojawiła się dzięki Chorzowskiemu Teatrowi Ogrodowemu i wraca tu w każde wakacje (i nie tylko). Lubi się cieszyć.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku. Nasza redakcja sprawuje patronat medialny nad akcją. Na papierowych łamach ukazują się drukowane wersje wywiadów.

Autor

Marlena Skoczylas

sekretarz redakcji magazynu "Chorzów Miasto Kultury" marlenaskoczylas@cmyk.media.pl

Używamy ciasteczek w celu dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, a także tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych. View more
Akceptuj
Skip to content