Bohater szóstego spotkania z cyklu „Chorzowskie Ścieżki Literackie”, Wojciech Kuczok, zdecydował się odpowiedzieć na wszystkie czternaście pytań, zadanych mu przez Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie..

Wojciech Kuczok – urodzony w Chorzowie, absolwent III LO im. Stefana Batorego, syn znanego artysty plastyka Andrzeja Kuczoka. Prozaik, krytyk filmowy, scenarzysta. Ukończył Uniwersytet Śląski w Katowicach. Współpracownik m.in. „Tygodnika Powszechnego”, „Res Publiki Nowej” i miesięcznika „Kino”. W latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku należał do grupy poetyckiej „Na Dziko”.

Autor powieści „Gnój”, za którą dostał w 2003 roku Paszport „Polityki” i w 2004 roku Nagrodę Literacką NIKE. Także w roku 2004 otrzymał w rodzinnym Chorzowie Nagrodę Prezydenta w Dziedzinie Kultury. Napisał scenariusz do filmu Magdaleny Piekorz „Pręgi”, który zdobył w roku 2004 główną nagrodę na festiwalu filmowym w Gdyni.

Jego największą pasją jest speleologia.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku. Nasza redakcja sprawuje patronat medialny nad akcją. Na papierowych łamach ukazują się drukowane wersje wywiadów.

Autor

Marlena Skoczylas

sekretarz redakcji magazynu "Chorzów Miasto Kultury" marlenaskoczylas@cmyk.media.pl

Używamy ciasteczek w celu dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, a także tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych. View more
Akceptuj
Skip to content