Ukochany festiwalowy klub Drzwi Zwane Koniem zamyka się z końcem grudnia! To oznacza, że nadchodząca – już w ten weekend – odsłona Ars Independent będzie ostatnią w Koniu. Innymi słowy: to ostatnia szansa by zobaczyć filmy nominowane do nagrody Czarnego Konia w Koniu… – informuje Bartek Sołtysik, Rzecznik Medialny Ars Independent Festival.

W programie: 3 konkursowe sety animacji krótkometrażowej (w sumie 31 filmów wybranych spośród ponad 1900 zgłoszeń z całego świata!) oraz najciekawsze filmy animowane z estońskiej ASP, słynącej z charakterystycznej kreski i pomysłu na swoje historie. Po wybranych seansach odbędą się spotkania Q’n’A z autorami filmów. Ponadto na koniec dnia czeka nas koncert trio T’ien Lai, dla którego muzycznym punktem odniesienia stały się sceny klubowe Luandy, Lizbony, Durbanu, Kampali, Rio de Janeiro i eksperymenty z takimi gatunkami jak kuduro, gqom i baile funk.

Zimowa edycja odbywa się w dniach 9-10 grudnia w klubokawiarni Drzwi Zwane Koniem oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

09.12.2022 PIĄTEK
Warsztaty dla studentów ASP
| 9.00 – 14.30, ASP Katowice warsztaty z prowadzenia narracji w animacji

The Best of Estonian Academy of Arts | 17.00 – 18.30, DZK set animacji krótkometrażowych

Konkurs Czarny Koń Animacjj 1/3 | 20.00 – 21.30, DZK set animacji krótkometrażowych

10.12.2022 SOBOTA

Konkurs Czarny Koń Animacjj 2/3 | 17.00 – 18.30, DZK set animacji krótkometrażowych

Konkurs Czarny Koń Animacjj 3/3 | 20.00 – 21.30, DZK set animacji krótkometrażowych

Koncert: T’ien Lai | 22.30 – 23.30, DZK set animacji krótkometrażowych.

Bilety: 15 zł (7,5 zł z Katowicką Kartą Mieszkańca) nabyć można online (liczba miejsc ograniczona) w sieci Interticket oraz na miejscu przed wydarzeniami. Filmy pokazane zostanę z napisami dla Głuchych i osób niedosłyszących.

Autor

Redakcja

Używamy ciasteczek w celu dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, a także tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych. View more
Akceptuj
Skip to content