Chorzowska Grupa Plastyczna Krajcok’12 od września roku 2023 organizuje miniwystawy prac swoich członków w holu głównym chorzowskiego Urzędu Miasta. To doskonała – i zasługująca na uwagę -inicjatywa przyczyniająca się do promocji lokalnego amatorskiego ruchu artystycznego.

Od 12 lutego br. przez kolejne dwa tygodnie, przy okazji załatwiania urzędowych spraw, w gmachu UM podziwiać można kameralną ekspozycję akwarel Adama Lempy (na zdjęciu powyżej).

4 września 2023 roku cykl spotkań rozpoczęła prezentacja prac aktualnej liderki grupy – Moniki Kukuły. Po niej na sztalugach rozstawionych w pobliżu wejścia do Urzędu Miasta swoje artystyczne wypowiedzi – w cyklach dwutygodniowych – prezentowały już Monika Stysz, Renata Kuszka, Klaudia Górecka-Wolny, Gertruda Józefiak, Ewa Błaszczyk, Agnieszka Ryba, E. Dorota Sochowska i Ewa Godula. Na przełomie października i listopada ubiegłego roku można było zobaczyć olejne obrazy Piotra Mikołajczyka.

Wystawy pokazują wielość i różnorodność technik i tematów, a także talenty i warsztat twórców związanych z Chorzowską Grupą Plastyczną Krajcok’12. Indywidualny charakter każdej z prezentacji sprzyja skupieniu na konkretnej osobie i jej przekazie, zaś regularna wymiana prac skłania do powrotu i dokonania kolejnego twórczego odkrycia.

Autor

Krzysztof Knas

redaktor naczelny magazynu "Chorzów Miasto Kultury". naczelny@cmyk.media.pl

Używamy ciasteczek w celu dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, a także tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych. View more
Akceptuj
Skip to content