Urocza i charakterna kotka Burbur, znana z pierwszego tomu serii „Kryminały z pazurem” powraca! Tym razem akcja powieści Marty Matyszczak przenosi się do małej mazurskiej wioski – Tałty. Poznajemy dalsze, niesamowicie zagmatwane losy Rozalii Ginter – lekarki weterynarii.

– Choć jest tak odmienna ode mnie, bardzo tę postać lubię i szczerze jej kibicuję. Ona nie da sobie w kaszę dmuchać i zrobi wszystko aby osiągnąć swój cel i nie stracić tego co jest dla niej najważniejsze. To jest bardzo silna kobieta. Czasem jej nawet zazdroszczę… – opowiadała na spotkaniu autorskim pisarka.

9 marca, przy okazji premiery tomu „Taka tragedia w Tałtach” autorka serii Marta Matyszczak spotkała się z Czytelnikami w chorzowskiej księgarni „Dopełniacz”. Rozmowę poprowadziła Anna Czupioł znana z „Literackich Przeszpiegów”. Na spotkaniu, w zastępstwie kotki Burbur, która była inspiracją książkowej postaci, pojawił się piesek autorki, Gacuś.

– Gacek zna wszystkie tajemnice i najlepiej dochowuje sekretów, ponieważ nic nikomu nie powie – śmiała się Marta Matyszczak przy próbie wyciągnięcia z niej ciekawostek dotyczących premierowego tomu. Zapowiedziała natomiast, że latem ukaże się dziesiąta część z serii „Kryminałów pod psem”.

Tymczasem „Taka tragedia w Tałtach” jest już dostępna w księgarniach. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego. Kolejna okazja do spotkania z pisarką pojawi 19 marca o godzinie 12.00, również w „Dopełniaczu”, gdzie już teraz zakupić można książkę pisarki z autografem.

Zobaczcie naszą galerię zdjęć. Zapraszamy także do posłuchania krótkiego nagrania ze spotkania.

W nagraniu wykorzystano utwór Jonny Boyle „Crafty Crime” (Music from Uppbeat (free for Creators!): https://uppbeat.io/t/jonny-boyle/crafty-crime License code: RGEIQRMUCHSBDVRW)

Autor

Marlena Skoczylas

sekretarz redakcji magazynu "Chorzów Miasto Kultury" sekretarz@cmyk.media.pl

Używamy ciasteczek w celu dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, a także tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych. View more
Akceptuj
Skip to content