To będzie Wydarzenie Miesiąca i prawdziwie huczne zamknięcie sezonu koncertowego roku 2023 w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu na chorzowskim Rynku. 7 grudnia o godzinie 19.00 ze specjalnym koncertem wystąpi tu John William Fedchock, amerykański puzonista jazzowy, wirtuoz instrumentu, dwukrotnie nominowany do Nagrody Grammy, aranżer i lider jednego z najlepszych i najbardziej ekscytujących big-bandów na świecie – 16 osobowego John Fedchock New York Big Band.

– Artysta będzie gościł w Polsce z wizytą, występem i warsztatami „masterclass” w słynnym Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, na zaproszenie lidera Big Bandu Śląskiego – Grzegorza Nagórskiego, laureata Nagrody Prezydenta Chorzowa w Dziedzinie Kultury – mówi Łukasz Gliński z Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu. – Przy tej okazji powstał także skład wybitnych polskich muzyków jazzowych, który wystąpi w naszych skromnych progach, prezentując materiał przygotowany specjalnie na tę okazję. Zagrają: John Fedchock (puzon), Paweł Tomaszewski (pianino elektroniczne),
Adam Kowalewski (kontrabas), Grzegorz Pałka (perkusja) i Grzegorz Nagórski (puzon). Wstęp na to wydarzenie jest wolny, jednak proszę, by mając na uwadze ograniczoną Ilość miejsc, dokonać ich rezerwacji przez profil społecznościowy Galerii w serwisie Facebook – podkreśla Łukasz Gliński. Projekt realizowany jest we współpracy z Wydziałem Kultury Sportu i Turystyki UM Chorzów.

Dzień wcześniej, 6 grudnia br. – w „mikołajkowy” wieczór – w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu odbędzie się spotkanie z Adamem Czerwińskim, wybitnym polskim perkusistą jazzowym i założycielem wytwórni AC RECORDS. – Tym razem okazją do wspólnego słuchania muzyki będzie premiera najnowszego albumu winylowego wytwórni – „NO NAME YET Adam Czerwiński”. Będą to jednocześnie 5 urodziny tej wspaniałej polskiej wytwórni płytowej, znanej również winylowym melomanom na świecie – zapowiada Łukasz Gliński.

Materiał muzyczny zawarty na płycie pochodzi z dwóch różnych sesji nagraniowych, które odbyły się w Los Angeles w 2002 i 2005 roku. Utwory, otwierające strony albumu są częścią pierwszego autorskiego wydawnictwa „Hollywood Album”. Pozostałe kompozycje pochodzą z sesji do płyty Raindance. Do nagrań lider zaprosił niesamowity skład wybitnych muzyków – zagrali: Jarosław Śmietana, Bennie Maupin, Larry Goldings, Larry Koonse i Darek Oleszkiewicz. Dodatkowym walorem realizacji jest fakt, iż nagrania te nigdy wcześniej nie ukazały się na płycie winylowej.

– Ilość miejsc jest ograniczona, prosimy o ich rezerwację poprzez profil Galerii w serwisie Facebook, gdzie zamieszczamy regularnie wszystkie bieżące informacje dotyczące naszej aktywności – przypomina Łukasz Gliński. – Zapraszam także do odwiedzania naszego kanału Youtube – uzupełnia, dodając, że wśród grudniowych wydarzeń nie zabraknie kolejnej odsłony stałego popularnego cyklu – Renowacja Miesiąca.

Autor

Krzysztof Knas

redaktor naczelny magazynu "Chorzów Miasto Kultury". naczelny@cmyk.media.pl

Używamy ciasteczek w celu dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, a także tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych. View more
Akceptuj
Skip to content