Sofiia Popova jest Ukrainką, Alona Szostak – Rosjanką. Obie mają rosyjsko-ukraińskie korzenie. Obie żyją i pracują w Polsce. Są związane z Teatrem Rozrywki. Teraz w krakowskim Teatrze Groteska nagrały niezwykły song, który powstał po to, by obudzić z letargu sumienia i budować wspólnotę sprzeciwu wobec putinowskiego bestialstwa. „Modlitwa za Ukrainę” to przejmujące wołanie o wolność dla Ukrainy i kres rosyjskiej agresji. Tekst do muzyki „Don’t cry for me, Argentina” Andrew Lloyda Webbera z musicalu „Evita”, napisała Małgorzata Zwolińska.

Utworem „Modlitwa za Ukrainę” Teatr Groteska przyłącza się do apelu prezydenta Ukrainy, Wołodymira Zełenskiego, adresowanego do Rosjan: „Jeśli będziecie milczeć teraz, to później będzie przemawiać tylko wasza nędza. A odpowiadać jej będą represje. Nie milczcie!”.

Modlitwa wybrzmiewa w trzech językach – polskim, ukraińskim i rosyjskim.

Autor

Krzysztof Knas

redaktor naczelny magazynu "Chorzów Miasto Kultury". naczelny@cmyk.media.pl

Używamy ciasteczek w celu dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, a także tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych. View more
Akceptuj
Skip to content