Miejski Dom Kultury „Batory” wchodzi w rok 2022 z nowym cyklem koncertów – „Niewinne Granie”. Idea zrodziła się z pomysłu, aby dać szansę młodym zespołom na przedstawienie swojej twórczości, wynikającej bardziej z „potrzeby” tworzenia i przekazania artystycznego komunikatu,  niż z chęci blichtru, bycia na scenie czy szybkiego zarobku. Wiemy, że wrażliwy, uważny  meloman sam odnajduje swoją muzyczną ścieżkę, dlatego naszym założeniem jest umożliwienie spotkania tych dwóch pierwiastków na żywo: artysty i odbiorcy, w oderwaniu od zalewającej nas zewsząd „bylejakości”.

Koncert w MDK Batory 4 lutego 2022 roku o godz. 18.00 Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu) do nabycia w kasie MDK Batory oraz poprzez portal biletyna.pl.

Już w lutym w ramach „Niewinnego Grania” wystąpią w MDK Batory goście z Czech. duet teepee. Przed dwoma laty skład okazał się objawieniem festiwalu Spring Break. Teraz teepee wraca do Polski! Duet ma w dorobku płytę, EP i kilka singli, którym towarzyszą teledyski. Ich muzyka gościła we wszystkich najważniejszych czeskich stacjach radiowych. Zespół koncertował w całym kraju, m.in. biorąc udział w czołowych lokalnych festiwalach. Muzycy dzielili scenę z takimi kapelami jak Seafret, Oh Wonder czy Laurel.

W marcu czeka słuchaczy porządna dawka jazzu w wykonaniu wrocławskiego kwintetu Sneaky Jesus. Artyści muzycznie zaprzyjaźnieni są z rodzimym zespołem EABS, który niedawno gościł na scenie MDK Batory.

Koncert w MDK Batory 25 marca 2022 roku, godz..20.00. Bilety: 30 zł.

Sneaky Jesus to wrocławski kwintet jazzowy głęboko zakorzeniony w rodzimej tradycji gatunku, która w połączeniu z elementami breakbeatu, jazzu zachodniego i punk rocka składa się w chłodną, lecz ekspresyjną mieszankę. Brzmienie kwintetu charakteryzują otwarte formy, nieprzewidywalne zmiany dynamiczne i zamiłowanie do długich improwizacji. W muzyce Sneaky Jesus standardowy podział na sekcję rytmiczną i solistów zdaje odrobinę zanikać. Zamiast tego grupa działa jako jeden, wspierający się wewnątrz, organizm. Właśnie te cechy muzycy uchwycili na swoim debiutanckim albumie „For Joseph Riddle”, który ukazał się 28 maja 2021 roku pod szyldem londyńskiej oficyny Shapes Of Rhythm.

Autor

Redakcja

Używamy ciasteczek w celu dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, a także tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych. View more
Akceptuj
Skip to content