Luty w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu to m.in. kontynuacja stałego cyklu „Renowacja miesiąca”. Te swoiste audycje video, poświęcone wprowadzanym do kolekcji Galerii urządzeniom i historii ich odnawiania zyskują coraz liczniejsze grono sympatyków.

Na 19 lutego zaplanowany jest koncert rockowy zespołu K-ESSENCE, którego najnowszy singiel „Królowa Polski” zadebiutował kilka dni temu w propozycjach do listy TURBO TOP Antyradia. W czasie koncertu usłyszeć będzie można kilka niepublikowanych i nie granych wcześniej utworów. Warto dodać, że od stycznia K-ESSENCE, dzięki przychylności władz miasta oraz Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki UM korzysta z sali prób na terenie Chorzowa, przenosząc tu sporą część swojej codziennej aktywności.

Lutowe plany Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu to także nowy cykl audycji – „Muzyka z Lasera”. 

– Będziemy w jego ramach prezentować słynne koncerty z zupełnie nieznanego u nas nośnika jakim jest Laser Disc – zapowiada Łukasz Gliński. – Kolejna nasza nowość to „Muzyczna  kraina z taśmy i winyla”, czyli sobotnie  warsztaty adresowane do dzieci i młodzieży z terenu Chorzowa i okolic oraz ich rodziców. Temat tych spotkań to analogowy sprzęt i nośniki audio. Daty wydarzeń będą sukcesywnie publikowane na facebookowym profilu Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu – zapowiada Łukasz Gliński.

Świetnie rozwija się galeryjny kanał Youtube. Oprócz programów dotyczących techniki audio i wywiadów, obejrzeć tam można wszystkie znakomite koncerty wyprodukowane dotąd w Galerii.

Autor

Redakcja

Używamy ciasteczek w celu dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, a także tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych. View more
Akceptuj
Skip to content