Chorzowskie palmy – Hilda, Truda i Bercik, które zimę spędziły pod bardzo dobrą opieką w hali Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, gdzie zajmowali się nimi pracownicy zakładu zieleni, wracają na rynek!

Chorzowskie palmy. Fot. Jakub Grygiel


Jak informuje Biuro Prasowe chorzowskiego Urzędu Miasta, transport palm odbędzie się 18 maja z samego rana. Jak zawsze jest to spore wyzwanie logistyczne wymagające wykorzystania odpowiedniego sprzętu ze względu na ich wagę. Każda z palm waży około tony. Trzeba je przenosić niezwykle ostrożnie, aby ich nie uszkodzić. To duża akcja, która trwa zwykle cały dzień. Tym razem będzie jeszcze bardziej skomplikowana, ze względu na planowane przesadzenie roślin do nowych donic, które odbędzie się już na płycie rynku. Operacja ta zostanie przeprowadzona po raz pierwszy.

Autor

Redakcja

Używamy ciasteczek w celu dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, a także tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych. View more
Akceptuj
Skip to content